A sörpártok kerülnek terítékre a MAB Klubban

2017. október 11., 17:30

MAB székház (Miskolc, Erzsébet tér 3.)

Látlelet a rendszerváltásról: Sörpártok Közép-Kelet-Európában az 1990-es években címmel Dr. Fazekas Csaba, a Miskolci Egyetem BTK Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének habilitált egyetemi docense tart előadást 2017. október 11-én 17:30-tól.

Az előadás egy – első hallásra talán marginálisnak tűnő – témát kíván körbejárni: Alkalmas lehet-e a sör arra, hogy politikai pártok szerveződjenek a sörgyártás és sörfogyasztás népszerűsítésére? A kérdés megválaszolására felidézzük, hogy is jöttek létre a rendszerváltás utáni politikai pártok általában, illetve milyen sörpártok szerveződtek Csehországban, Lengyelországban, Magyarországon stb., milyen mértékben tudtak közéleti szerepet vállalni, és miért tűntek el mára teljesen nyomtalanul. Arra is megpróbálunk kitérni, viccpártok voltak-e ezek a sörpártok, vagy tényleg volt olyan mondanivalójuk, amit akár napjainkban is komolyan lehet(ne) venni.

A rendezvény plakátja ITT tekinthető meg.