Magyarok a Selyemúton címmel kiállítás nyílik az egyetemen

2019. október 8., 14:00

Miskolci Egyetem, főbejárat

A Konfuciusz Intézet meghívására egyetemünkön állítja ki Széchenyi Béla és Stein Aurél munkásságát összefoglaló keleti gyűjteményét a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központja a Miskolci Egyetem jogelőde városunkba költözésének és a magyar-kínai diplomáciai kapcsolatok fennállásának 70 éves évfordulójához kapcsolódóan.

A „Magyarok a Selyemúton” c. kiállítás ünnepélyes megnyitóját 2019. október 8-án 14 órakor tartják a Miskolci Egyetem Főépületében.

A megnyitón a Miskolci Egyetem, az MTA, a PAIGEO és a Dunhuang Akadémia képviselői mondanak köszöntőt, valamint Dr. Kelecsényi Ágnes, az MTA Keleti Gyűjteményének Osztályvezetője, a kiállítás kurátora tart egyedi tárlatvezetést.

Az esemény megvalósulását a PAIGEO (Pallas Athéné Innovációs és Geopolitikai Alapítvány) támogatása segíti.

A kiállítás október 8. és november 2. között tekinthető meg a Miskolci Egyetem Főépületének (A/4. ép.) földszintjén.

A kiállítás meghívója ITT tekinthető meg.