Nobel-díjas professzor tart előadást egyetemünkön

2020. február 6., 10:00

Miskolci Egyetem, BNL Start Központ (C/2. épület)

Dr. Thomas Christian Südhof német-amerikai biokémikus, egyetemünk díszdoktora tart előadást azon a szimpóziumon, amelyet 2020. február 6-án (csütörtökön) 10.00 órai kezdettel tartanak a BNL Start Központban (C/2. épület). A szimpózium másik két előadója Prof. Dr. Reglődi Dóra és Prof. Dr. Nusser Zoltán lesz.

A Nobel-díjas professzor 2020. február 6-án (csütörtökön) délután a Gépészmérnöki és Informatikai Kar diplomaátadóján fogja átvenni az egyetem újonnan alapított kitüntetését, a Doppler Tiszteletbeli Doktor címet.

Südhof professzor 2013-ban nyerte el a fiziológiai és orvostudományi Nobel-díjat, mert felfedezte, hogy az idegsejtekben hogyan történik a neurotranszmitter molekulák sejten belüli, vezikulumokban történő transzportja.