Hogyan csinálhatsz karriert az Európai Unióban?

2021. május 11., 10:00

Miskolci Egyetem (online)

A címben feltett kérdésre is választ kaphatsz, ha részt veszel azon az egyetemi előadáson, amelyet dr. Bólya Boglárka európai uniós kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár fog tartani 2021. május 11-én, kedden 10 órakor online formában.

A magyarországi egyetemeknek tartott, európai uniós karrierlehetőségekről szóló egyetemi előadássorozatot az Igazságügyi Minisztérium Európai Uniós Kapcsolatokért Felelős Helyettes Államtitkársága szervezi meg több éves hagyományt követve, az online eseményre szeretettel várják a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatóit is. Helyettes államtitkár asszony széles körű uniós intézményi tapasztalatokkal rendelkezik, így a szakmai szempontok mellett gyakorlati útmutatást is tud nyújtani az uniós karrier iránt érdeklődőknek.

Aki szeretne a rendezvényen részt venni, az a részvételi szándékát május 7-én (pénteken) 20 óráig jelezheti Dr. Varga Zoltán tudományos és nemzetközi dékánhelyettesnek a civdrvz@uni-miskolc.hu címen.

Az előadás főbb témái:

- az EPSO versenyvizsgákon keresztül pályázható európai uniós álláshelyek,

- a különböző európai uniós karrierlehetőségek,

- gyakornoki programok,

- Nemzetek Európája Karrierprogram.

Az előadás végén lehetőségetek lesz feltenni a témával kapcsolatos kérdéseiteket is.