“Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak” című kiállítás a Miskolci Egyetemen

2022. március 9., 14:30

2022. március 9.-17. között a Miskolci Egyetemre érkezik a „Tisztelet a tiszteletbeli konzuloknak” című vándorkiállítás. A kiállítás utazás a történelemben, bemutatja a civil diplomácia legnemesebb hagyományait.

A tiszteletbeli konzulok szerepét és feladatát, illetve a konzuli intézmény történetét ismerhetjük meg a március 9-én megnyíló kiállításon a Miskolci Egyetemen. Az A/4-es épületben, a „régi aulában” látható vándortárlatból kiderül például az is, hogy ennek a fajta civil diplomáciának már évezredes hagyományai vannak.

2022. március 9-én 14 óra 30 perckor dr. Pintér István, tiszteletbeli konzuli ügyekért felelős miniszteri biztos nyitja majd meg a kiállítást a meghívott vendégek és az érdeklődők számára.

Az installációk 2022. március 17-ig tekinthető meg az egyetemen.