Indul az NFI-Filmklub tavaszi évada a Miskolci Egyetemen

2023. március 2., 16:00

Indul az NFI-Filmklub tavaszi évada a Miskolci Egyetemen!

Az első vetítés:

Szőts István (1941) Emberek a havason

Mikor?

2023. március 2., csütörtök, 16.00 óra

Hol?

C/1. ép. II. em. 201a (Simon) terem

Miskolci Egyetem, Bölcsészettudományi Kar

3515 Miskolc-Egyetemváros

Az 1941-ben a Gyilkos-tó környékén forgatott film hozzájárulás a francia költői realizmus örökségéhez, az európai neorealista film egyik mintája és előfutára.

A társadalom peremén szegénységben élők mindennapjait mutatja be: közel a természethez és az égiekhez, csorbítatlan emberi méltósággal és egymás iránti szolidaritással, elhagyatva felekezetektől, igazságszolgáltatástól, egészségügyi ellátástól. A természetet kizsákmányoló, az embereket egymástól elidegenítő termelés, a helybeliek kiszolgáltatottságával visszaélő termelésvezető pusztító hatással törnek be a hegy világába.

Az emlékezetes jelenetben Erdei Csutak Gergő vonaton utaztatja haza halott feleségét. A hegyen rekedt pásztorok, favágók betlehemest játszanak a film végére teljesen megárvult Kicsi Gergőnek.

Minden érdeklődőt várunk!

Mindenkit, aki barátja a beszélgetős filmnézésnek.

Bognár László, klubvezető