NFI-Filmklub őszi évad első vetítés

2023. szeptember 14., 16:00

Kezdődik az NFI-Filmklub őszi évada a Miskolci Egyetemen!

Az első vetítés az Emberek a havason, Szőts István 1941–42-ben forgatott első nagyjátékfilmje Görbe János és Szellay Alice főszereplésével, melyet Nyirő József Kopjafák és Havasok könyve című köteteinek elbeszélései alapján készített.

Mikor?

2023. szept. 14. (csütörtök) 16.00 óra

Hol?

C/1. ép. II. em. 201a (Simon) terem

Miskolci Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, 3515 Miskolc-Egyetemváros

„A bosszúdráma műfaji sémáját és az antikapitalizmus ideológiáját felmutató film radikálisan új nyelven fogalmaz, méghozzá nem csak a korabeli magyar film viszonylatában. Szőts mindenekelőtt a tájat hívja segítségül hősei lelkiállapotának megfogalmazásához. A természeti képek mellett a klasszikus némafilmkorszak expresszív képi fogalmazásmódját alkalmazza még a rendező, különös műgonddal a drámai jelenetek erős kontrasztjaiban, fény−árnyék-hatásaiban. Figyelemre méltó továbbá az ismeretlen pályakezdő színészek mellett az amatőr szereplők bevonása a favágók közösségének kisebb szerepeibe.” (Gelencsér Gábor)

Minden érdeklődőt várunk. Mindenkit, aki barátja a beszélgetős filmnézésnek.

Bognár László, klubvezető