ZÖLD KRIMINOLÓGIA ÉS GREEN DEAL

2024. március 4., 09:00

A „Zöld kriminológia és Green Deal: a környezet- és klímavédelem – a büntetőjog sürgető feladata címmel nemzetközi konferenciát rendeznek a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara és a Heidelbergi Egyetem Jogi Kara büntetőjogi intézetei a Miskolci Egyetemen március 4-én és 5-én.

A konferencián a hazai szakemberek mellett Ausztria, Liechtenstein, Németország és Törökország elméleti és gyakorlati szakemberei többek között jogi, közgazdasági, társadalompolitikai, szociológiai, pszichológiai és műszaki-technológiai nézőpontból igyekeznek válaszokat megfogalmazni a klíma- és környezetvédelemmel kapcsolatos legaktuálisabb kérdésekre.

Részletes program a miskolci jogi kar honlapján érhető el, itt >>

A konferencia nyilvános, de előzetes regisztrációhoz kötött.
A részvételi szándékot március 1-ig lehet jelezni, itt >> https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdHzQTJdpgwWXK2kZ--U0vMz3n9GWGA56IwSBC-nZF2w180Ug/viewform

Az esemény az Alexander von Humboldt Alapítvány ALUMNI programja keretében meghirdetett egyetemi partnerség („Institutspartnerschaften”) partnerségi projekt zárórendezvénye.