A hétvégén újra Miskolci Nemzetközi Kamarakórus Fesztivál

2015. május 8., 19:00

különböző helyszíneken (lásd plakátok)

Az egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének szervezésében idén is megrendezik a Miskolci Nemzetközi Kamarakórus Fesztivált. A 2015. május 8. és 2015. május 10. között megtartott fesztiválon Miskolc és a környék templomaiban, hangversenytermeiben 7 koncerten összesen 23 kórus mutatkozik be – a hazai kórusok mellett 5 külföldi együttes is.

A Miskolci Kórusfesztivál Alapítvány 1989-ben alakult 18 szervezet és intézmény részvételével. Az alapítók között szerepel a Miskolci Egyetem és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Miskolci Tagozata (a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet jogelőd intézménye). Céljaik között a kóruskultúra népszerűsítése, egy azt szerető és értő közönség kinevelése, valamint karnagyi továbbképzések, koncertek, szerzői estek szervezése szerepel. A megalakulásuk óta eltelt időszakban a megyénkben tevékenykedő kórusok karnagyai és énekesei segítségével minden évben megrendezték a fő feladatuknak tekintett Miskolci Nemzetközi Kamarakórus Fesztivált - az idei fesztivál már a 27. lesz a sorban.

A fesztivál programja ITT, a nyitókoncert plakátja ITT, a zárókoncerté pedig ITT tekinthető meg.