Pályázati tájékoztató roma fiataloknak szóló ösztöndíjról

2016. április 27., 14:00

Roma fiatalok számára hirdet ösztöndíjat a Roma Oktatási Alap Ösztöndíj Program a 2016/2017-es tanévre. A Roma Memorial Felsőoktatási Ösztöndíjprogram elnevezésű ösztöndíjra 2016 május 11-ig lehet jelentkezni.

A pályázaton azok a roma hallgatók vehetnek részt, akik alapszakos, mesterszakos, vagy osztatlan, illetve doktori képzésben tanulnak egy az állampolgárságuk vagy állandó tartózkodási helyük szerinti államilag elismert felsőoktatási intézmény valamely szakán. Az ösztöndíj keretében évi 110-120 hallgató pályázatát tudják támogatni 800 EUR ösztöndíjjal, vagy költségtérítéses képzés esetén maximum 1200 EUR tandíjtámogatással.

Az érdeklődők az ösztöndíjprogramról 2016. április 27-én (szerdán) dél és délután 2 óra között az egyetem főbejáratánál, az üveg előcsarnokban Báder Erzsébetnél tudnak tájékozódni, aki egy felállított roll uppal és nyomtatott szóróanyaggal várja majd az érdeklődő hallgatókat.

Elektronikus formában a pályázatról és a jelentkezésről bővebben ITT lehet olvasni.