"Hogyan tovább Magyarország az Európai Unióban, a globális világban?"

2016. október 6.

2016. október 4-én a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége első alkalommal tartott előadást és vitát a Miskolci Egyetemmel közösen, melynek témája az új gondolkodásmód volt a közgazdasági és pénzügyi rendszer fejlesztésében, valamint az oktatási rendszer korszerűsítésében.

A rendezvény mind a megjelent vállalatok, szervezetek képviselőinek, mind hallgatóinknak, mind az oktató-kutató kollégáink számára lehetőséget biztosított egy országos vitasorozatba való bekapcsolódásra és közös gondolkodásra. Ismertetésre kerültek a Magyar Nemzeti Bank új gondolkodásmódjához kapcsolódó aktuális kérdések. Láthattuk, hogy egy kis nyitott gazdaságban, mint Magyarország, nem egyszerű megtalálni annak a módját, hogy hogyan valósuljon meg a független monetáris politika. A gazdaság szereplői számára lehetőség nyílt a patrióta gazdaságpolitika megismerésére, ami azért jelentőségteljes, mert a kis és középvállalatok képezik annak gerincét. Ezzel összefüggésben új nézőpontból került megközelítésre a globalizáció, az integráció és a regionalizáció szerepe. A nemzetgazdaságon belüli arányának növekedése okán is fontos és aktuális témaként merült fel a közpénzügyi rendszer fejlesztése, a közpénzek felhasználásával való foglalkozás, az integritás elvének érvényesítése. A sikeres konferenciával a Gazdálkodási és Tudományos Társaságok Szövetsége a témában indított országos előadás- és vitasorozat százhuszonharmadik rendezvényét tartotta meg.

A rendezvényen készült fotók: