"70 éves a forint" címmel vándorkiállítás nyílt a Miskolci Egyetemen

2016. október 19.

Idén 70 éves lett a Forint - e jeles évforduló kapcsán látványos kiállítás nyílt meg 2016. október 17-én a Miskolci Egyetem régi aulájában (A/4. épület földszint). A november 27-ig megtekinthető tárlaton a magyar pénzek története mellett a papír-pénzek gyártási technológiájával és a bányapénzekkel is megismerkedhetnek a látogatók.

A Magyar Nemzeti Bank vándorkiállításának egyetemünk az első vidéki állomása. A kiállítást dr. Gerhardt Ferenc, az MNB alelnöke nyitotta meg. Ebből az alkalomból „A florenustól a bémallerig” címmel szakmai konferenciát is rendeztek, amelyen két (pénztörténeti és technológiatörténeti) szekcióban összesen kilenc előadás keretében nyerhetett betekintést a hallgatóság a magyar pénz történetébe.

Az esemény kapcsán készült sajtóanyag ITT olvasható.

A kiállítás megnyitóján és a szakmai konferencián készült fotók:

A fotókat Kiss Viktor és Lengyel Attila készítette.