Újabb duális szerződéseket írt alá a Miskolci Egyetem

2016. november 10.

A szakok a fiatalok érdeklődése és a munkaerő-piaci igények mentén lettek kiválasztva, ennek megfelelően a gépészmérnöki alapszak a helyi cégek támogatásával duális képzési formában fog indulni. A cégekkel megkötöttük a duális együttműködési megállapodást, amelynek ünnepélyes bejelentésére 2016. november 9-én, a Sátoraljaújhelyi Polgármesteri Hivatal dísztermében került sor. A rendezvényt Szamosvölgyi Péter polgármester úr köszöntötte, ezt követően Prof. Dr. Torma András rektor úr beszélt a közösségi felsőoktatási képzési központ létrejöttének jelentőségéről, szerepéről a fiatalok helyben tartása és a cégek munkaerő utánpótlása érdekében. Ezt követően a cégek a megkötött duális szerződések megerősítését kinyilvánítandó, egy nyilatkozatot írtak alá a Miskolci Egyetem rektorával közösen. A rendezvény zárásaként Dr. Horváth Zita általános rektorhelyettes beszélt azokról a tevékenységekről, amelyek a közösségi felsőoktatási képzési központ létrehozását megelőzték és arról a munkáról, ami még előttünk áll annak érdekében, hogy 2017 szeptemberében mindkét alapszak megfelelő hallgatói létszámmal el tudjon indulni. A következő cégekkel köttük meg az együttműködési megállapodást: Weinberg ’93 Kft., Certa Kft., Zemplén Vízmű Kft., ZÉG Kft., Fraisa Kft., Refratechnik Kft., Prec-Cast Kft., Continentál Dohányipari Zrt..