Fókuszban a gravitációs hullámok - rendhagyó fizikaórán ismerkedhetünk meg velük

2017. január 25.

Középiskolai diákoknak és tanároknak szervez rendhagyó fizikaórát "Az elmúlt év tudományos szenzációja: a gravitációs hullámok felfedezése" címmel a Miskolci Egyetem Fizikai Intézete és az Eötvös Loránd Fizikai Társulat (ELFT) Borsod-Abaúj-Zemplén megyei csoportja. Az órát 2017. február 2-án 15 órától Dr. Vasúth Mátyás, a Wigner Fizikai Kutatóközpont főmunkatársa tartja a XXXVII. előadóban (A1-A4. épületek között, az első emeleten).

A kb. 60-70 perces előadáson a 2016-os év legnagyobb tudományos felfedezését, valamint az ahhoz vezető utat ismerhetjük meg, de hallhatunk a kutatások értelméről és jövőjéről is. Az előadás ingyenes és előzetes regisztráció sem szükséges a részvételhez.

Az előadásról további információ ITT található.