Anyagtudományi School Túrát rendezett a MAK a Zenepalotában

2017. január 26.

2017. január 26-án látványos természettudományos kísérletekkel egybekötött bemutatót tartott érdeklődő középiskolások számára a Műszaki Anyagtudományi Kar.

Az „Anyagtudományi School Túrának” keresztelt rendezvényen a kísérleteken mellett a kar a duális formában (is) induló anyagmérnök alapképzéséről is előadást tartott az érdeklődőknek, amelyen a duális képzésben részt vevő partnervállalatok képviselői is jelen voltak.

A miskolci, tiszaújvárosi, sátoraljaújhelyi és egri középiskolákból érkezett fiatalok részvételével zajlott rendezvényen elhangzott, hogy a kar kiemelten fontosnak tarta a gyakorlatorientált oktatást, valamint a piacképes diploma biztosítását, amit az is mutat, hogy a karnak az anyagmérnök alapszakon 50 céggel van duális együttműködési megállapodása. Aki tehát ezt a képzést választja, biztos lehet az elhelyezkedésében, hiszen az ipar országszerte tárt karokkal várja az itt végzett friss diplomás mérnököket.