Látogatás a kassai Pavol Jozef Safarik Egyetemen

2017. február 14.

A látogatás során bemutatták egymásnak az egyetemeket, milyen oktatás, kutatás és nemzetközi tevékenység folyik ott. A jogász, gazdász, bölcsész és egészségtudományi karok szintén bemutatkoztak elsődlegesen a társkaroknak. A Pavol Jozef Safarik Egyetemet 1959-ben alapították és 8 ezer körüli hallgatója van. Ebből, főként az orvosi kar jóvoltából, 1100 külföldi. Saját erőből 100 PhD helyet tartanak fenn.

Kétoldalú megbeszélések voltak délután egyetemi és karok közötti szinten, ahol számos potenciális együttműködési lehetőséget feltártak. Nyilvánvalókká váltak azok a problémák, melyekkel mindkettőnknek meg kell küzdeni: az érettségizők számának csökkenése, az elvándorlás más városokba, illetve külföldre. A nagyon jó hangulatú és konstruktív megbeszélés remélhetőleg szélesebb körű egyetemi és kari együttműködést iniciál a jövőre nézve. Különösen az Interreg pályázatok, illetve a Visegrádi V4 pályázatok adnak jó lehetőséget az együttműködésre.

A látogatás során készült további fényképek:

A képeket a Pavol Jozef Safarik Egyetem fotósa készítette.