Innovatív vízgazdálkodási programot indít a Miskolci Egyetem hidrogeológiai kutatócsoportja

2017. március 31.

A 677 millió Ft európai uniós támogatással megvalósuló K+F kiválósági program a felszín alatti vízkészletek felelős gazdálkodását elősegítő innovációt támogatja, és víziközmű szolgáltató cégek (Fővárosi Vízművek ZRt., Miskolci Vízmű Kft.), valamint mezőgazdasági nagyvállalatok (pl. KITE ZRt.) fejlesztési, gazdálkodási célkitűzéseit segíti.

A GINOP program által finanszírozott kutatás-fejlesztési támogatást a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara nyerte el, ami nem csak az intézmény eddigi oktatási és kutatási tevékenységének elismerését jelenti, hanem újabb négy évre teremt lehetőséget élvonalbeli kutatási feladatok elvégzéséhez.

A programról ITT tallható bővebb információ.