Rádiótörténeti kiállítás nyílt az egyetemen

2017. április 12.

„Újrahangolva” címmel rádiótörténeti kiállítás nyílt az A/4. épület földszintjén, az „üveglift” előtti aulában.

A kiállítás törzsanyagát az a gyűjtemény képezi, amelyik eddig javarészben a C/1. épület földszintjén, a Műszaki Anyagtudományi Kar folyosóján volt megtekinthető.

Az 1920-as évek végétől az 1970-es évekig gyártott készülékeket felvonultató kiállítás most megújult formában várja a látogatókat 2017. június 30-ig.

A kiállítás helyszínétől kb. 30 méterre, az aula és a "Rácsos" büfé közötti folyosószakaszon egy „Retro-sarkot” is kialakítanak, amely a ’60-as és ’70-es évek hangulatát mutatja be korabeli berendezési tárgyakkal, valamint működő, akkori műsorokat közvetítő készülékekkel.

A kiállítás rendezői minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak egy kis nosztalgia-nézelődésre.

A kiállításról bővebben az alábbi linken lehet olvasni:

A kiállítás megnyitóján készült fotók:

A fotókat Kiss Viktor és Lengyel Attila készítette.