Döntőbe jutott egyetemünk férfi futsal csapata

2017. április 28.

A Miskolci Egyetem férfi futsal csapata döntőbe jutott a 2016/2017. évi egyetemi-főiskolai országos bajnokságban (MEFOB). Az országos férfi és női futsal döntőre várhatóan 2017. május 16-17-én kerül sor, a lebonyolítási helyszín egyelőre még egyeztetés alatt.

A MEFOB döntőn csapatunk zsinórban immár negyedszer vesz részt. 2014-ben Pécsett sikerült nyertünk, 2015-ben harmadikak voltunk, 2016-ban pedig a negyedik helyet értük el. Ami a legutóbbi eseményt illeti, ott az elődöntőben csak egy góllal maradtunk alul a szombathelyi csapattal szemben, a bronzmeccset pedig – a döntetlent követően – hétméteres párbajban buktuk el.

Bízunk abban, hogy a közelgő döntőn a csapatunk a selejtező mérközések (amikor is az előző két országos bajnokot győztük le) nehézségei által alaposan megerősödött, és kellőképpen összekovácsolódott ahhoz, hogy a 2014-es végső sikert megismételje.

A döntőhöz vezető útról részletesebb (fényképes) beszámoló ITT olvasható.