A GÉIK is duális workshopot rendezett

2017. május 3.

2017. április 28-án duális pályaválasztási workshopot tartott a Gépészmérnöki és Informatikai Kar.

A karon 2015 szeptemberében indult el a duális képzés három alapszakon, amely képzés 2016 szeptemberére hat alapszakra bővült. A korábbi évekhez képest megnövekedett a jelentkezők érdeklődése a kar duális képzései iránt, így 2017 szeptemberétől 31 ipari partner részvételével már tíz alapszakon hirdetett meg duális képzést a GÉIK. Idén a kar az ipari partnerek igényeire alapozva öt mesterszakkal bővítette tovább duális képzési palettáját.

A duális pályaválasztási workshop keretében nemcsak a középiskolás diákok és alapdiplomával rendelkező mérnökök ill. informatikusok számára nyílt lehetőség a képzésben résztvevő vállalatok képviselőivel történő személyes konzultációra, de a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft., a Jabil Circuit Magyarország Kft., az Ongropack Kft., a Remy Automotive Hungary Kft., a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. és a Takata Safety Systems Kft. képviselői is előadást tartottak a karon folyó duális képzés vállalati tapasztalatairól.

A workshopon készült fotók: