Egyetemünk is bemutatkozott a Város Napján

2017. május 17.

Miskolc Város Napján a Miskolci Egyetem is színes programok tárházával várta a város és térsége polgárait, családjait - ifjakat és szépkorúakat egyaránt.

A belvárosi Zenepalotában tartott rendezvényen először a házigazda, a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet növendékei mutatkoztak be, majd a párválasztás, a szerelem és a család került szóba. Az egyetemünkön kifejlesztett automata furulyázó berendezés bemutatóját követően a Műszaki Anyagtudományi Kar prezentálta mindig látványos és népszerű kísérleteit. A programsort az EGY MASZK (Egyetemisták Miskolci Amatőr Színjátszó Köre) drámaműhely előadása zárta.

A hivatalos programsor mellett a többi kar is bemutatkozott, a résztvevők tesztelhették jogi ismereteiket, megtanulhattak újraéleszteni, uránércet kereshettek a Zenepalotában, de robotokat és más kísérleti eszközöket is kipróbálhattak.

Az eseményen készült fotók:

A fotókat Kiss Viktor készítette.