Állami kitüntetésben részesült Burmeister Erzsébet, a Miskolci Egyetem Könyvtár, Levéltár, Múzeum főkönyvtárosa

2017. augusztus 22.

Szinnyei József-díjat kapott BURMEISTER ERZSÉBET, a Miskolci Egyetem Könyvtár, Levéltár, Múzeum főkönyvtárosa, volt főigazgatója. A szakmai díjat Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adta át augusztus 20-a alkalmából a Pesti Vigadóban.

A Szinnyei József-díj azoknak a könyvtárosoknak adományozható állami kitüntetés, akik hosszabb időn át kiemelkedő teljesítményt nyújtottak, és tevékenységükkel, kezdeményezéseikkel szakterületük fejlődését segítik elő. A díjat évente, augusztus 20-án négy személy kaphatja.

Burmeister Erzsébet elsősorban a MATARKA folyóirat tartalomjegyzék adatbázis létrehozása, 15 éve tartó működtetése és országos szolgáltatássá fejlesztése érdekében végzett kimagasló munkája elismeréseként kapta a szakmai díjat.

Gratulálunk a kitüntetettnek!