Szakkollégium indult a Műszaki Földtudományi Karon

2017. szeptember 7.

Természeti Erőforrások Kutatása és Hasznosítása Szakkollégiuma (TEKH) névvel szakkollégium kezdte meg munkáját a Műszaki Földtudományi Karon.

A 2017. szeptember 6-án a MAB Székházban tartott nyitókonferencián elhangzott, hogy a mesteriskola a természeti erőforrások kinyerése, alkalmazása, fenntartható gazdálkodása területén kínál kibontakoztatási lehetőséget az ország egész területéről érkező magyar és külföldi középiskolások, valamint alap- és mesterszakos egyetemi hallgatói számára.

A korlátozott, mintegy harmincfős létszámra tervezett mesteriskola egyéni és csoportos formában szervezi a képzést, ezzel tehetséget és közösséget egyaránt kíván építeni. A hallgatókat a tervek szerint nagy tapasztalatú „személyi edzők”, önkéntes mentorok segítik a munkában és fejlődésben. Ezek a mentorok a kar oktatói mellett a tudományos élet, az ipar és a gazdaság hazai és nemzetközi műhelyeinek elismert képviselői közül kerülnek majd ki.

További információ ITT olvasható.