Műszaki pályaválasztó fesztiválon tudhattuk meg, hogy „Mi a pálya?”

2017. október 5.

A Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum kezdeményezésére a Magyar Elektrotechnikai Egyesület a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal közreműködésével idén már második évben szervezett „Mi a pálya?” címmel országos műszaki pályaválasztó fesztiválsorozatot, amelynek elsődleges célja, hogy az átélt élményekre alapozva felszínre hozza a gyerekekben rejlő műszaki érdeklődést, annak érdekében, hogy később a pályaválasztáskor tudatosan válasszák a műszaki pályát.

A roadshow miskolci állomását 2017. október 4-én rendezték meg a Sportcsarnokban. A rendezvény házigazdája Szujó Zoltán volt.

A Miskolci Egyetem műszaki karai érdekes bemutatókkal és kísérletekkel fogadták az érdeklődő diákokat, valamint bemutatót tartott az egyetem Formula Racing csapata is.

A rendezvényen készült fotók:

A fotókat a Beiskolázási Központ készítette.