Prof. Dr. Takács Gábornak új szakkönyve jelent meg az USA-ban

2017. október 9.

Egyetemünk Olajmérnöki Tanszéke professzorának „Electrical Submersible Pumps Manual” című, 578 oldalas könyvét szeptember végén második kiadásban jelentette meg az Elsevier Inc. USA kiadó. A könyv témája az elektromos centrifugális búvárszivattyúzás, amely ideális megoldás nagy folyadékhozamok olajkutakból történő kitermelésére.

A 2009-ben megjelent előző kiadás volt az első könyv, amely a téma teljes feldolgozását adta. A kibővített és teljesen átdolgozott második kiadást gyakorlati szakemberek a témát átfogó kézikönyvként, egyetemi hallgatók pedig jegyzetként használhatják, mivel a modern búvárszivattyúzási technológia minden aspektusát tárgyalja. Ez Takács professzornak az USA-ban kiadott hatodik könyve.

A könyv borítója ITT tekinthető meg.