Együttműködéssel erősít a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem

2017. november 21.

Egymást erősítő együttműködésről írt alá megállapodást a Pázmány Péter Katolikus Egyetem részéről Dr. Szuromi Szabolcs rektor, a Miskolci Egyetem részéről pedig Prof. Dr. Torma András rektor és Dr. Deák Csaba kancellár 2017. november 17-én.

A két felsőoktatási intézmény közös beiskolázási program kidolgozásáról és megvalósításáról döntött, amelyben a felek vállalják, hogy a beiskolázási tevékenységük során a matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai képzések iránt érdeklődő diákok körében népszerűsítik egymás képzéseit – különös tekintettel az egyházi köznevelési intézményekben végzett diákokra.

Az együttműködés a műszaki, az informatikai és a bionikai területekre úgy is kitér, hogy ezeken területeken a két egyetem nem csak közös kutatási és innovációs tevékenységet kíván folytatni a jövőben, de megvizsgálják a közös képzések indításának lehetőségét is.

Az együttműködési megállapodás aláírása kapcsán készült sajtóközlemény ITT olvasható.