Lezárult a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia

2017. december 12.

Egyetemünk hat polgára is kitüntetést kapott a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) ünnepi záróülésén, amelyet az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) 2017. november 20-án a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében rendezett meg.

A rendezvény elején köszöntőt mondott Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, valamint Csányi Attila, a Bonafarm Zrt. vezérigazgatója, a Pro Scientia Aranyérmesek főtámogatója.

A megnyitót követően a Pro Scientia és Pro Arte Aranyérmeket adták át, amelyeket kimagasló hallgatói életpályájuk alapján 2017-ben összesen 47-en nyertek el. A kitüntetett hallgatók között volt Lengyel Tamás, a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának hallgatója, és témavezetője, Dr. Jobbik Anita projektvezető.

Az oktatók közül 55 fő a tudományos diákköri tevékenység területén végzett kimagasló munkájáért Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült. A kitüntetettek között volt a Miskolci Egyetem két oktatója is: Dr. Bokányi Ljudmilla egyetemi docens, a Műszaki Földtudományi Kar oktatója, aki elsőként az országban másodszor is részesült az elismerésben, és Jámborné Prof. Dr. Róth Erika egyetemi tanár, az Állam- és Jogtudományi Kar oktatója.

A rendezvényen a XXXIII. OTDK két szekciójának lebonyolításáért Prof. Dr. Viskolcz Bélának, az OTDK Kémiai és Vegyipari Szekciója ügyvezetőjének, valamint Dr. Pásztorné Dr. Erdős Évának, az OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciója ügyvezetőjének elismerő oklevelet adtak át.

A rendezvény végén Szendrő Péter, az OTDT elnöke ünnepélyesen lezárta a XXXIII. OTDK-t, és egyben meghirdette a 2019. évi XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát.