Műszaki szakember – információs tanácsadóként?!

2018. március 14.

...többek között ezt a képet vázolta fel március 13-án a Miskolci Egyetemen tartott előadásában dr. Mikulás Gábor információs tanácsadó. Mivel egyre nagyobb az igény az interdiszciplináris ismeretekkel bíró szakemberekre (pl. ergonómus-gépész, mérnök-befektetési tanácsadó, környezetgazdász-pszichológus), úgy tűnik, hogy az adott műszaki szakterület megismerése is ideális lehet a többi műszaki szakember, vagy az ő ügyfeleik információs szolgálatára is.

Issue management szolgáltatás keretében érdemes például követni az ugyanazt a technológiát alkalmazó más gyárak tevékenységét is, mert az ott előforduló műszaki események a saját vállalat működését is befolyásolhatják – egyebek mellett megelőző karbantartások, vagy éppen felügyelő hatóságokkal, környezetvédelmi szervezetekkel való kapcsolattartás szempontjából.

Mikulás Gábor tapasztalata szerint a műszaki szakember alvállalkozója és fővállalkozója is lehet az információs tanácsadónak – az adott projektfeladat függvényében.

Az eseményen készült fotó: