Konferenciát tartott az MFK a RING 2017 projekt keretében

2018. június 12.

A fenntartható nyersanyag-gazdálkodás érdekében szervezett, a Műszaki Földtudományi Kar által koordinált RING 2017 Projekt keretében angol nyelvű tudományos előadásokat felvonultató, a szakmai hálózatépítést szolgáló konferenciát tartottak 2018 június 6-án a Miskolci Egyetemen.

A rendezvényen részt vevő érdeklődő szakemberek és egyetemi hallgatók négy fő tématerülettel ismerkedhettek meg: az ipari hulladékok értékes ásványtartalmának visszanyerését flotációs úton megvalósító eljárások mellett az extremofil baktériumok környezeti eljárástechnikában történő alkalmazása volt terítéken, de a bányászati meddőanyagok hasznosítható termékké való feldolgozása mint szakmai téma is kiválóan megfért a konferencia Európai uniós vállalkozásfejlesztési stratégiáinak ismertetésével.

A nagysikerű rendezvényt szakmai egyeztetés zárta, mely során a jelenlévők közös kutatások jövőbeli lehetőségeit is megvizsgálták.