Adj vért, légy Te is önzetlen!

2019. február 8.

Most mutadsd meg, Miskolci Egyetem! Töltsük meg együtt a Miskolci Egyetem óriási vércseppjét!

Ismét véradást szervez egyetemünkön a Magyar Vöröskereszt, 2019. február 25. és 28. között az alábbi 4 helyszínen vizsgázhatnak önzetlenségből az egyetemi polgárok:

- 2019. február 25-én 10.00 és 14.00 óra között a főbejárati Üveg előcsarnokban (A/4. épület),

- 2019. február 26-án 14.00 és 18.00 óra között az Uni-Hotel földszintjén,

- 2019. február 27-én 14.00 és 18.00 óra között az E/1. kollégium portája melletti előtérben,

- 2019. február 28-án 10.00 és 14.00 óra között pedig a Galéria bejáratnál (A/2. épület földszint).

A véradást - amelyhez  szükség van a személyi igazolványra, valamint a TAJ- és a lakcímkártyára is - a szervezők meglepetés ajándékokkal (2 fős ebédutalvány, kondi-bérlet, ME pulóver, 2 fős Esti Kornél koncertbelépő, 2 fő wellnesbelépő és még egyebek) honorálják, és az akció szervezői minden véradó után egy darab kék léggömböt tesznek a Főépület galériáján elhelyezett csepp alakú hálóba.

Vért minden 18-65 év közötti, legalább 50 kg testsúlyú, egészséges ember adhat.

FONTOS: Véradás előtt egyél, igyál (alkoholmentes) folyadékot, a véradás után pedig pótold a folyadékvesztést!

Véradás előtt rövid orvosi vizsgálat állapítja meg, hogy alkalmas vagy-e. Maga a véradás csak kb. 10 percet vesz igénybe.

Egy véradáskor 450 ml vért vesznek le az egészségügyi szakemberek, amellyel akár 3 ember életét is meg lehet menteni.

Az eljárás FÁJDALOMMENTES, hiszen profi szakemberek végzik.

A véradásra nem csak a hallgatókat, de az oktatókat és a nemoktató közalkalmazottakat is szeretettel várják!

Aki vért ad, életet ad! Önzetlenségből jeles!

A véradás plakátja ITT tekinthető meg.