Önzetlenségből jelesre vizsgázott a Miskolci Egyetem

2019. március 1.

Minden eddiginél több, 153 hallgató, oktató és nemoktató közalkalmazott adta vérét a betegek gyógyulásáért a Miskolci Egyetem négynapos véradásán. Ezzel a rekorddal önzetlenségből jelesre vizsgázott a Campus.

Az akció első napján 42, a második napon 41, a harmadikon 36, az utolsón pedig 34 főtől vettek vért a Magyar Vöröskereszt munkatársai.

„Legyen olyan megszokott ez, mint Drakulánál a fogínyvérzés…” – skandálták az egyetemen az elmúlt hetekben, mert az esemény a helyi slammereket is megihlette. Így a Miskolci Egyetem nem csak véradószámban teljesített kiválóan, hanem itt születtek meg véradás témájában az első Slam Poetry költemények is.

A Campus rekordjával együtt 240 véradó vett részt a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezetének egy hetes „Most mutasd meg, Miskolc!” elnevezésű kampányában. Ez a jól ismert „Adj vért, ments meg három életet” szlogen alapján azt jelenti, hogy akár 720 beteg gyógyulásához is hozzájárulhattak a megyeszékhely véradó-hősei.

A Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezetének köszönőlevele ITT olvasható.

Az egyetemi véradáson készült fotók:

A fotókat a Beiskolázási Központ készítette.