A logisztikai kiválóság fokozására irányuló projekt zárul a Miskolci Egyetemen

2019. március 29.

Sajtótájékoztató keretében értékelték a hároméves futamidejű, most záruló, a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete által koordinált egy millió eurós projekt eredményeit. „A Miskolci Egyetem tudományos kiválóságának erősítése a logisztika területén” c. H2020 UMi-TWINN projekt (691942) megvalósításban részt vevő partnerek között a magdeburgi Fraunhofer Intézet, a Grazi Műszaki Egyetem és a luxemburgi Intelligentsia Consultants szerepelt. A projekt eredményeként 128 db tudományos publikáció és 68 db konferenciaelőadás született.

A sajtótájékoztatón Prof. Dr. Illés Béla, a Logisztikai Intézet intézetigazgató egyetemi tanára bejelentette, hogy a Logisztikai mérnöki mesterszakon új, Ipar 4.0 folyamatmérnök specializációt indítanak, amelynek tantervét a Robert Bosch Power Tool Kft-vel közösen dolgozták ki. Az új specializációhoz kapcsolódó tantárgyak gyakorlati óráinak egy része a Robert Bosch Power Tool Kft-nél fogják tartani, ezáltal is biztosítva a hallgatók gyakorlati ismereteinek bővítését. A sajtótájékoztatón a Robert Bosch Power Tool Kft. részéről Fükő László gyárigazgató és Járvás Tamás műszaki igazgató hangsúlyozta az új specializációhoz kapcsolódóan a gyakorlatorientált mérnökképzés jelentőségét.

A sajtótájékoztatón készült fotók:

A fotókat a Beiskolázási Központ készítette.