Anyagmérnöki és Vegyészmérnöki Duális Workshopot rendezett a MAK

2019. április 30.

A duális képzést népszerűsítő, valamint a kar partnervállalatait bemutató workshopot rendezett a Műszaki Anyagtudományi Kar 2019. április 24-én. Az eseményen közel 100 fő vett részt, a nagy számban érkező, a képzés iránt érdeklődő középiskolásokat a kar 17 partnervállalata várta.

A workshop során nem csak a karhoz kapcsolódó, duális képzőhelyként működő partnervállalatok egy részével ismerkedhettek meg a vendégek, de a szakterületekhez kötődő, interaktív bemutatókon is részt vehettek.

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara az elsők között, és az egyik legnagyobb partnervállalati létszámmal indította el duális képzését a 2015/16-os tanévben, jelenleg már 60 partnercéggel van duális megállapodása duális anyagmérnök BSc képzésre, ami országos viszonylatban is kiemelkedően magas szám. A kar első duális hallgatói már végeztek is, és már komoly, a tapasztalataiknak, tudásuknak megfelelő szerepet töltenek be a vállalataiknál, nem okozott gondot számukra az elhelyezkedés.

A rendezvény kapcsán készült sajtóanyag ITT olvasható.

A workshopon készült fotók:

A fotókat a Műszaki Anyagtudományi Kar és a Beiskolázási Központ készítette.