A 21. századi elvárásoknak is megfelelő kulturális antropológia alapszak indul egyetemünkön

2019. szeptember 25.

A 2020/2021-es tanévtől Magyarországon egyetlen helyszínen, a Miskolci Egyetemen tanulhatnak a diákok alap (BA) szakon kulturális antropológiát. A leendő kulturális antropológusok – ahogy a korábban végzettek is - a vállalati, az állami/önkormányzati és a civil szférában egyaránt sikeresen hasznosítják tudásukat.

A megújuló hároméves képzés célja olyan gyakorlati társadalomtudományi tudással rendelkező kulturális antropológusok képzése, akik nem csak képesek felismerni a kulturális-társadalmi élethelyzeteket jellemző főbb problémákat, folyamatokat, konfliktusokat, de azon vizuális kutatási eszköztárral is rendelkeznek, amely birtokában hatékony módon képesek az összefüggések megértésére, elemzésére és megoldási javaslatok kezdeményezésében való részvételre, illetve a végrehajtásban való közreműködésre egyaránt. A szakon végzett diákok a megszerzett tudásukat és kompetenciáikat hatékonyan alkalmazhatják majd az állami, önkormányzati, civil-nonprofit és piaci-vállalkozói szférakülönféle területein.

A képzés újraindításáról készített sajtóközlemény ITT olvasható.