Az egyetemvárosba költözött az Avasi Gimnázium

2019. október 9.

Egy napra az egyetemvárosba költözött az Avasi Gimnázium: csaknem 700 avasis gimnazista és kísérőtanáraik özönlötték el kedden a Dudujka-völgyet. A már hagyományos Avasi Nyílt Napra érkezett középiskolások laborlátogatásokon ill. kalandtúrán vettek részt intézményünkben.

A diákok nem csak az egyetem történetével és a selmeci hagyományokkal ismerkedhettek meg, de megtudhatták, hogyan lehet összetörni egy lufit, hogyan kell összerakni egy hengerfejet, miért ilyen elvadult napjainkban a politikai kommunikáció, mit csinál egy tárgyaláson az ügyész és az ügyvéd, vagy miért jobb a gyógytornász keze a gyógyszernél.

A nap végén a diákok játékos formában számolhattak be a tapasztalataikról, a legügyesebbek pedig értékes nyereményeket kaptak.

A rendezvényen készült fotók:

A fotókat a Beiskolázási Központ készítette.