Jubileumi Emléküléssel ünnepelte fennállásának 70. évfordulóját a GÉIK

2019. október 22.

Nagyszabású, tudományos konferenciával egybekötött jubileumi emléküléssel ünnepelte fennállásának 70. évfordulóját a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Kara 2019. október 18-án.

A rendezvényen az egyetemi vezetőkön kívül Veres Pál, Miskolc MJV polgármestere, Prof. Dr. Horváth Zita oktatásért felelős helyettes államtitkár, Prof. Dr. Latorcai János, a Magyar Országgyűlés alelnöke és Bihall Tamás, a B.-A.-Z. Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke mondott köszöntőt ill. tartott előadást.

Az emlékülésen a beszédek mellett a Gépészmérnöki és Informatikai Kar Tiszteletbeli Professzora, valamint a Pro Facultate Artium Mechanicarum et Rerum Informaticarum Universitatis Miskolciensis kitüntetéseket is átadták.

A jubileumi rendezvényen nemcsak a kar tiszteletbeli professzorai, hazai és külföldi egyetemekről és vállalatoktól meghívott vendégei voltak jelen, de a kar oktatói és kutatói szekcióüléseken mutatták be szakmai, oktatási illetve kutatási tevékenységeiket.

Este a selmeci hagyományok szellemében megtartott jubileumi szakestéllyel zárult a program.

A jubileumi emlékülésen készült fotók: