Közös fejlesztésű logisztikai laboratóriumok átadásán vettek részt Kirgizisztánban a Logisztikai Intézet munkatársai

2019. november 20.

Oktatási és kutatási célú logisztikai fejlesztéseket valósított meg Oroszországban, Kazahsztánban és Kirgizisztánban a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézete a 2017-ben elindult Erasmus+ Prodlog projekt keretében 10 felsőoktatási intézmény együttműködésével.

Az intézet négy munkatársa (Dr. Tamás Péter intézetigazgató egyetemi docens; Prof. Dr. Illés Béla egyetemi tanár; Veres Péter tanársegéd és Szentesi Szabolcs tanársegéd) 2019. november elején több napot töltött Kirgizisztán két meghatározó egyetemén (KSTU, KNAU). A kiküldetés során két közös fejlesztésű virtuális logisztikai labor átadására került sor, valamint logisztikai célú együttműködésekről egyeztettek vezető beosztású tisztségviselőkkel (rektorok, intézetvezetők, dékánok).

Egyetemünk küldöttsége ezen túlmenően Kirgizisztán meghatározó ipari logisztikai képviselőivel is tárgyalásokat folytatott. A kirgiz partnerek várhatóan 2020 tavaszán meglátogatják a Miskolci Egyetem Logisztikai Intézetét a logisztikai célú együttműködés elmélyítése érdekében.

A látogatás során készült fotók: