Sikeres doktori életpályákat mutatott be a ME-DÖK

2020. február 20.

Sikeres Doktori Életpálya Kurzussorozat címmel rendezett fórumot a Miskolci Egyetem Doktorandusz Önkormányzata és a Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSZ), ahol egyetemünk fiatal és a tapasztalt kutatói saját tudományos karrierjükön keresztül mutatták be, hogy milyen tudásra van szükség a sikeres doktori életpályához.

Az előadások a doktori életpálya, a tudománymetria és a „best practice” gyakorlatok témakörei köré épültek. A rendezvény előadói:

• Dr. habil. Mucsi Gábor, dékánhelyettes, egyetemi docens - „A PhD hallgatók rögös, de sikeres útja: esettanulmány”

• Dr. Gáspár Marcell, egyetemi docens - „A tudománymetria bűvöletében: Tervezd meg, hogy hol, mit és hogyan publikálj!”

• Dr. Hajdú Noémi, egyetemi docens - „Lehetőségek a PhD képzés során”

• Dr. Németh Zoltán, tudományos főmunkatárs - „Az iskolapadtól az Önmegvalósításig”

A szakmai kurzussorozatot néhány évvel ezelőtt a DOSZ indította útnak azzal a céllal, hogy hatást gyakoroljon a doktori tantervek tartalmára.

A rendezvényen készült fotók:

A fotókat a Beiskolázási Központ készítette.