Tizenharmadik alkalommal tartottak Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát

2020. március 10.

Idén már tizenharmadik alkalommal rendezte meg az Országos Középiskolai Földtudományi Diákkonferenciát 2020. március 6-7-én a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara és a Magyarhoni Földtani Társulat Oktatási és Közművelődési Szakosztálya.

A diákkonferencia legfőbb célja, hogy összegyűjtse azokat a középiskolás diákokat, akik a tananyagon túlmenően foglalkoznak a földtudományok valamelyik ágával vagy egyéni kutatásokat végeznek a földtudományok területén, és egy konferencia keretében lehetőséget nyújtson nekik, hogy az így szerzett ismereteiket egymással és az érdeklődőkkel is megosszák. További célkitűzése a rendezvénynek, hogy általa nagyobb ismertségre tegyenek szert a földtudományok a középiskolákban, illetve a diákok közvetítésével szélesebb társadalmi szinteken is.  A rendezvényen "Ég és Föld", "Víz és környezet", valamint "Előadói" kategóriákban adtak át díjakat.

Az eseményről készült sajtóközlemény ITT olvasható, a díjazottak névsora pedig ITT.

A rendezvényről készített fotók:

A fotókat az MFK készítette.