Normál rendben indul a tanév

2020. augusztus 26.

Rendhagyó módon, 4 diplomaátadó ünnepséggel, ám mégis normál rendben készül a Miskolci Egyetem a 2020/2021. tanév megnyitására.

A Covid19-világjárvány miatt júniusban elmaradt diplomaátadó ünnepségekkel kezdi meg a következő tanévet a Miskolci Egyetem. Az ünnepségeket a következő időpontokban rendezzük meg:

- 2020. szeptember 3-án (csütörtökön) 10.30 órakor a Bölcsészettudományi Kar, valamint a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet,

- 2020. szeptember 3-án (csütörtökön) 14.30 órakor az Állam- és Jogtudományi Kar, valamint az Egészségügyi Kar,

- 2020. szeptember 4-én (pénteken) 10.30 órakor a Gépészmérnöki és Informatikai Kar,

- 2020. szeptember 4-én (pénteken) 14.30 órakor a Műszaki Földtudományi Kar, a Műszaki Anyagtudományi Kar valamint a Gazdaságtudományi Kar végzős hallgatói részére adjuk át az okleveleiket egyetemünk Díszaulájában.

FONTOS: A korábbi évek gyakorlatával ellentétben – a járványveszélyre tekintettel tett biztonsági óvintézkedések miatt – idén sajnos nem lesz arra mód, hogy a végzős hallgatók rokonai, barátai a helyszínen, a Díszaulában, vagy valamelyik közeli előadóban, kivetítésen keresztül kövessék az eseményeket. Viszont mindegyik rendezvényt élőben streamelni fogjuk, így azokat az ünnepségekkel egyidőben az egyetemi honlapon lehet majd megtekinteni.

Ugyancsak fontos tudni, hogy az ünnepségeken mindenki csak maszkban és kesztyűben vehet részt!

A diplomaátadó ünnepségek után 2020. szeptember 5-én (szombaton) 10.00 órától az egyetemi kitüntetések átadására kerül sor, majd 2020. szeptember 7-én (hétfőn) 10.00 órától a hagyományos tanévnyitó ünnepséget rendezzük meg a Díszaulában.

Egyetemünk rektora a tanévnyitó ünnepség idejére (vagyis 2020. szeptember 7-én (hétfőn) 10.00 órától kb. 12.00 óráig) az elsős hallgatók számára oktatási szünetet rendel el.

A félév menetével kapcsolatos további információk a tanulmányi időbeosztásban (https://web.uni-miskolc.hu/2020-2021-es-tanev-I-felev) olvashatóak.