Több mint százan vettek részt a Humboldt Intézeti Partnerségi Projekt online megtartott nyitókonferenciáján

2020. november 4.

„A vállalatok büntetőjogi és közigazgatási jogi felelőssége, különös tekintettel a kartelljog és az adatvédelmi jog területén de lege lata és de lege ferenda“ címmel, a Heidelbergi Egyetem és a Miskolci Egyetem közös szervezésében rendezték meg azt a nyitókonferenciát, amely a „Vállalatok büntetőjogi felelősségének rendszerezése” c. Alexander von Humboldt Alapítvány által támogatott Intézeti Partnerségi Projekt keretében megvalósult meg.

Az angol és német nyelven tartott konferenciát Prof. Dr. Horváth Zita rektor asszony (Miskolci Egyetem), Prof. Dr. Csák Csilla dékán asszony (Miskolci Egyetem, Állam- és Jogtudományi Kar), Prof. Dr. Dr.h.c. Gerhard Dannecker egyetemi tanár, projektvezető úr (Heidelbergi Egyetem, Jogtudományi Kar) és Dr. Steffen Mehlich osztályvezető úr (Támogatási és Hálózati Osztály, Alexander von Humboldt Alapítvány) nyitotta meg.

Az előadások négy szekció keretei között zajlottak, amelyeket Prof. Dr. Dr.h.c. Gerhard Dannecker egyetemi tanár (Heidelbergi Egyetem), Prof. Dr. Farkas Ákos egyetemi tanár (Miskolci Egyetem), Prof. Dr. Róth Erika egyetemi tanár (Miskolci Egyetem) és Csemáné Dr. Váradi Erika egyetemi docens (Miskolci Egyetem) vezetett.

Az eseményen készült fotók ITT tekinthetőek meg.

A fotókat Udvarhelyi Bence (ÁJK) készítette.