Hat csapatunk is összeméri tudását a STAT WARS UNI statisztikai versenyben

2020. november 5.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) 2020 őszén ismét megrendezte a STAT WARS UNI statisztikai versenyt. A résztvevő csapatok az adatok feldolgozása és megjelenítése terén mérhetik össze tudásukat egy többfordulós versenyen, amelyen egyetemi oktatókból és a KSH munkatársaiból álló „JEDI Tanács" (zsűri) értékeli a munkáikat. A KSH és a partnerintézmények célja a statisztikai jártasság fontosságának népszerűsítése a felsőoktatásban részt vevő diákok körében.

A 2019. évi versenyben a Miskolci Egyetemet 3 ifjú padavan képviselte (Illés Vivien, Dicsuk Alexandra, Mészáros Attila) és a legjobb vidéki egyetemi csapatként jutottak a döntőbe. Idén a versenyt kizárólag BA hallgatók körében rendezték meg. Hatvanöt csapat nevezett, melyből a legjobb huszonöt maradt talpon az „adatháború" első epizódjában. Közülük hat csapat a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatóiból áll.

Az online döntő 2020. december 12-én lesz.

Az erő legyen velük, hogy megnyerjék a 600.000,-Ft-os fődíjat!

A verseny oldala: http://www.ksh.hu/statwars_uni_2020