Önkéntes toborzás

2020. november 17.

Tisztelt Egyetemi Polgárok! Kedves Hallgatók!

A COVID-járvány mostani intenzív szakaszában az Országos Mentőszolgálatnak nagyon nagy szüksége van a fiatalok önkéntes segítő munkájára, hogy közös erővel úrrá tudjunk lenni a mintavételi eljárások okozta terhelés fokozott nehézségein.

Az Operatív Törzs felkérésére a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar hallgatói már a múlt hét óta részt vesznek ebben a szolgálatban. A mintavevők mellett azonban nagy szükség van gépkocsivezetőkre is.

Ezért most a Miskolci Egyetem többi kara hallgatóinak jelentkezését és segítségét várjuk, akik vezetői engedéllyel és legalább két éves vezetési gyakorlattal rendelkeznek.

A fő feladat a koronavírus tesztelésére kiszálló hallgatók szállítása Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Heves megye településeire. A munkavégzéshez szükséges gépjárművet és a védőfelszerelést a rendőrség, illetve a katasztrófavédelem biztosítja.

Aki tudja vállalni, hogy Heves megyében teljesít önkéntes sofőr-szolgálatot, annak Egerben szállodai szobát biztosítanak.

Az önkéntes szolgálat hétfőtől péntekig tart, napi 8-10 órás munkarendben, napi kétszeri étkezés biztosított.

Az önkéntes munka vállalása igazolt távollétnek minősül.

A turnusok MINDEN HÉTFŐN REGGEL 8:00 ÓRAKOR indulnak a MISKOLCI MENTŐÁLLOMÁSRÓL.

(3530 MISKOLC, PETŐFI UTCA 18.)

Jelentkezni a linkre kattintva az alábbi űrlap kitöltésével lehet.

Szervezési kapcsolattartó:

Nagy Ágnes

Egészségügyi Kar, mesteroktató

elérhetősége: +36(30)359-1921;

e-mail: enagyagnes7@gmail.com

Ezúton is köszönjük azoknak a segítségét, akik már eddig is bekapcsolódtak az önkéntes munkába és bízunk abban, hogy segítőkész aktivitásukkal még többen hozzájárulnak a járvány mihamarabbi megfékezéséhez, kívánunk JÓ SZERENCSÉT ÉS EGÉSZSÉGET A VILÁGNAK!

Jelentkezésüket várva, köszönettel:

Prof. Dr. Horváth Zita                                                             Dr. Kiss-Tóth Emőke

rektor                                                                                       dékán