Virtuális projekthetet rendez az MFK a fenntartható nyersanyag-gazdálkodás témakörében

2020. november 25.

Miskolc IPW - IV. Fenntartható Nyersanyag-gazdálkodás Nemzetközi Projekthét címmel rendez többnapos konferenciát a Műszaki Földtudományi Kar Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézete 2020. november 25. és 27. között.

Egyetemünk konzorciumvezetőként vesz részt a projektben, amelynek célkitűzéseit együttműködő partnereivel, a Pécsi Tudományegyetemmel, a Soproni Egyetemmel és a Szegedi Tudományegyetemmel együtt valósította meg. A kutatási együttműködés a nyersanyag-gazdálkodás speciális területeire fókuszált, elsősorban másodnyersanyagok (hulladékok és maradékanyagok) hasznosításával környezetipari és energetikai alkalmazások fejlesztésére szerveződött.

Az eseményről szóló sajtóközlemény ITT tekinthető meg.

A 2017-ben indult projekt során készült fényképek: