Kiállítással adózik az egyetem Tarján Iván professzor emléke előtt

2020. december 1.

Tarján Iván emlékkiállítás nyílt a könyvtár földszinti előterében 2020. november 24-én. A Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet és a Könyvtár, Levéltár, Múzeum közös szervezésében, az Egyetemi Múzeum rendezésében megvalósított kiállítással az Intézet közössége egykori professzoráról, a kiváló tudósról kívánt megemlékezni, aki 1972 és 1995 között volt az Intézet, valamint jogelőd tanszékeinek vezetője, és aki most lenne 90 éves.

A kiállítás megnyitóján Szendi Attila, a Könyvtár, Levéltár, Múzeum főigazgatója mondott köszöntőt, majd Dr. Nagy Sándor, a Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet igazgatója méltatta Tarján Iván professzor tanszékvezetői és intézetigazgatói munkásságát, és nyitotta meg az emlékkiállítást.

A járványhelyzetre való tekintettel a kiállítás jelenleg csak online tekinthető meg az egyetem weboldalán.

A kiállításon készült fotók:

A Nyersanyagelőkészítési és Környezeti Eljárástechnikai Intézet 2020. november 9-én Tarján Iván professzor egykori dolgozószobája falán elhelyezett emléktáblával emlékezett az intézet fejlődését meghatározó tudósra.

Tarján Iván intézeti emléktáblájának avatásakor készült fotók:

A videót és a fotókat a Beiskolázási Központ készítette.