A régió jövőjét meghatározó megállapodás született a Miskolci Egyetem részvételével

2020. december 15.

A megyeházán hétfőn aláírt megállapodással a felek rögzítették, hogy az Északkelet-magyarországi Gazdasági Zóna rövid és hosszú távú stratégiájának kidolgozásában aktívan részt vesznek.

Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora az esemény történelmi jelentőségét hangsúlyozta ki. – Ahogyan az egyetem sem létezhet a megye, a város és a kamara nélkül, úgy ők sem létezhetnének az egyetem nélkül – fogalmazott, hozzátéve: „kijelenthetjük, az egyetemnek feladata van a régióban”.

A Kreatív Régió program értelmében Miskolc, Debrecen, Nyíregyháza és Szolnok városával együttműködnek a gazdaság, az infrastruktúra és a turizmus területén és a következő tíz évre szóló fejlesztéseket közösen tervezik meg. Miskolc a tervek szerint csaknem 700 milliárd forintos támogatást kaphat, ezt Palkovics László pénteken jelentette be Miskolcon.

Az eseményhez kapcsolódó sajtóközlemény ITT olvasható.