Eredménykommunikációs konferenciasorozaton számoltak be az eredményekről

2021. február 1.

A projekt keretében elért eredmények minél szélesebb körű megismerése, megismertetése céljából 2021. január 26. és 28. között online eredmény-kommunikációs konferencia-sorozaton mutatták be a 2017 óta tartó négy éves megvalósítási időszakot, amelyhez kapcsolódóan az egyetem 1197,51 millió Ft, 100%-os intenzitású támogatást nyert el. A projekt keretén belül több mint 40 szerteágazó szakmai tevékenység mellett a kutatási utánpótlás biztosítása érdekében az egyetem 5 kiválósági központjában, illetve kutatóműhelyeiben végeztek kutatási, mentorálási, témavezetői feladatokat.

A projekt stratégiai céljai: A Miskolci Egyetem hatékony bekapcsolása a Nemzeti Intelligens Szakosodási Stratégia megvalósításába, nagyobb hangsúly helyezése a K+F+I folyamatok erősítésére illetve a Kutató Intézeteinek fejlesztésére, tudományos produktivitás növelése kapcsán a K+F szolgáltatások körének fejlesztése és átalakítása, a kutatóintézetek, az akadémiai kutatócsoportok megerősítése. A projekt keretében többek között 290 fiatal kollégánk vett részt kutatói utánpótlást támogató programokban, 640 a projekthez köthető publikáció született, amelyeknek nagy része idegen nyelvű, 380 konferencia-előadás hangzott el, valamint 75 kutatási eredményeket népszerűsítő rendezvényt tartottak meg, amelyeken közel 5000 résztvevőt regisztráltak.

További információ kérhető:

Dudás István (30/144-0025 – prdudas@uni-miskolc.hu)