A Magyar Hegesztési Egyesület kitüntetésekkel ismerte el egyetemünk polgárainak munkáját

2021. február 15.

Három egyetemi polgár is kitüntetésben részesült a XXX. Jubileumi Nemzetközi Hegesztési Konferencia keretében. A kétévente megrendezett eseményen Dr. Komócsin Mihály (posztumusz), Dr. Lukács János és Kovács Judit munkáját ismerte el kitüntetéssel a szakmai szervezet.

Magyar Hegesztési Egyesület nagyra értékeli és megbecsüli a hegesztő közösség szolgálatában és fejlődésének elősegítésében, valamint az emberi értékek gyarapításában kifejezett kimagasló, példamutató tevékenységet, amely elismerésére díjakat alapított. Az elismerések átadására az egész hegesztő közösséget érintő ünnepélyes eseményen, a kétévente megrendezett hegesztési konferencián kerül sor.

Január végén a XXX. Jubileumi Nemzetközi Hegesztési Konferencia keretében az Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet részéről Posztumusz Életmű Díjat kapott Dr. Komócsin Mihály nyugalmazott egyetemi docens a hegesztés és anyagtudomány terén végzett kiemelkedő oktatási és tudományos tevékenysége, a hegesztés nemzetközi képviselete terén végzett munkássága, életműve elismeréséül.

Az Anyagszerkezettani és Anyatechnológiai Intézet jogelődjének tekintett Mechanikai Technológiai Tanszéket alapító Zorkóczy professzoról elnevezett díjat vehetett át Dr. Lukács János professzor, intézetigazgató. A Zorkóczy Béla Érmet közel 40 éves, a hegesztés és az anyagvizsgálat terén végzett kiemelkedő oktatási és tudományos, valamint közéleti tevékenysége elismeréséül ítélte oda részére a szakmai közösség.

A Rittinger János Diplomaterv pályázaton elismerésben részesült Kovács Judit doktorandusz hallgató „A 7075-T6 nagyszilárdságú alumínium ötvözet hőhatásövezeti tulajdonságainak elemzése fizikai szimulátorral” című kiemelkedő mesterképzési diplomamunkájáért.

A díjazottaknak ezúton is gratulálunk!