Egyetemünk kapcsolódik az Igazságügyi Minisztérium áldozatsegítő programjához

2021. február 23.

Az egyetemi oktatás, kutatás és gyakorlati képzés fejlesztése, valamint a hallgatók igazságügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gyakorlati ismereteinek bővítése érdekében a Miskolci Egyetem együttműködési megállapodást kötött az Igazságügyi Minisztériummal. Az egyezséget az Igazságügyi Minisztérium részéről Dr. Hajas Barnabás igazságügyi kapcsolatokért felelős államtitkár, a Miskolci Egyetem részéről pedig Prof. Dr. Horváth Zita rektor és Prof. Dr. Csák Csilla, az Állam- és Jogtudományi Kar dékánja írta alá a bűncselekmények áldozatainak napján, február 22-én Miskolcon. Tíz évvel ezelőtt ezen a napon kezdte meg működését a 0-24 órában ingyenesen elérhető miskolci Áldozatsegítő Vonal.

A jelenlegi megállapodás céljai között szerepel az új képzési portfólió létrehozása, az oktatásszervezés új irányainak kijelölése, illetve az Alumni közösség erősítése. A megállapodás keretében fejleszteni kívánják az egyetem alapképzéseinek körét és elősegíteni a hallgatók igazságügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos gyakorlati ismereteinek bővítését, kiemelten az áldozatsegítés, a pártfogó felügyelői tevékenység, valamint a jogi segítségnyújtás területén. Támogatásul az Igazságügyi Minisztérium szakemberei, illetve az Áldozatsegítő Központ munkatársai is bekapcsolódnak az Állam- és Jogtudományi Kar munkájába szakmai előadások tartásával, publikálással, kari oktató mellett társtémavezetői tevékenységgel. Emellett a hallgatók számára elérhetővé válik, hogy szakmai gyakorlati és gyakornoki helyekre pályázzanak, gyakorlati tapasztalatot szerezzenek az áldozatsegítés területén.

Az eseményen készült fotók:

A fotókat a Beiskolázási Központ készítette.