KÓTA-díjjal ismerték el prof. dr. Sándor Zoltán karnagyi munkáját

2021. február 24.

A Magyar Kórusok és Népzenei Együttesek Szövetségének KÓTA-díját kapta karnagy kategóriában dr. Sándor Zoltán, a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének egyetemi tanára, karvezetője. Az indoklás szerint a karnagy az itthon és külföldön rendszeresen tartott mesterkurzusaival érdemelte ki a rangos szakmai elismerést.

A karnagy az általa vezetett Hassler Énekegyüttessel, a Miskolci Egyetem Női­karával és a Miskolci Bartók Kórussal rendszeresen nyer különböző díjakat, ez az elmúlt évtizedekben végzett munka is hozzájárult a mostani elismerés odaítéléséhez. A díjátadást a koronavírus-járvány miatt csak online rendezték meg, de a szervezők azt ígérték: később megtartják a szokásos ünnepséget is.

Gratulálunk a kitüntetéshez!